Results

Friday
ID Group Time Venue Home Team Away Team Results
1 09:00 Stadthalle B
2 Group B 09:40 Stadthalle B Fortitudo Gossau Floorball (SUI) Hungary U19 Men (HUN) 1:3
3 Group F 10:20 Stadthalle B Wiener FV  (AUT) TVZ Wikings Zell am See  (AUT) 5:4
4 Group A 11:00 Stadthalle B FBC Eagles Brno (CZE) UHC Ranger Grabs-Werdenberg (SUI) 2:2
5 Group A 11:40 Stadthalle B Wikinger München (GER) TVZ Wikings Zell am See (AUT) 1:3
6 Group B 12:20 Stadthalle B Blue Danube River Chiefs (AUT) Vysočany Waltzers (CZE) 1:5
7 Group B 13:00 Stadthalle B Puuhapussi (FIN) Nujas.lv (LV) 3:2
8 Group A 13:40 Stadthalle B Wiener FV (AUT) FBC Eagles Brno (CZE) 2:0
9 Group A 14:20 Stadthalle B Itävalta Finland (FIN) FBK Olimpija Ljubljana B (SLO) 3:0
10 Group F 15:00 Stadthalle B FBK Olimpija Ljubljana (SLO) Wiener FV  (AUT) 1:4
11 Group B 15:40 Stadthalle B Fortitudo Gossau Floorball (SUI) Blue Danube River Chiefs (AUT) 2:1
12 Group B 16:20 Stadthalle B Hungary U19 Men (HUN) FBK Olimpija Ljubljana A (SLO) 0:0
13 Group A 17:00 Stadthalle B Wikinger München (GER) FBK Olimpija Ljubljana B (SLO) 2:4
14 Group A 17:40 Stadthalle B TVZ Wikings Zell am See (AUT) UHC Ranger Grabs-Werdenberg (SUI) 1:0
15 Group B 18:20 Stadthalle B Vysočany Waltzers (CZE) Puuhapussi (FIN) 2:4
16 Group B 19:00 Stadthalle B Nujas.lv (LV) Fortitudo Gossau Floorball (SUI) 4:1
17 Group A 19:40 Stadthalle B Itävalta Finland (FIN) Wiener FV (AUT) 4:4
18 Group A 20:20 Stadthalle B FBC Eagles Brno (CZE) Wikinger München (GER) 2:5
19 Group F 21:00 Stadthalle B TVZ Wikings Zell am See  (AUT) FBK Olimpija Ljubljana (SLO) 2:1
Saturday
ID Group Time Venue Home Team Away Team Results
20 Group B 09:00 Stadthalle B Blue Danube River Chiefs (AUT) Hungary U19 Men (HUN) 1:8
22 Group B 09:40 Stadthalle B FBK Olimpija Ljubljana A (SLO) Fortitudo Gossau Floorball (SUI) 1:0
24 Group F 10:20 Stadthalle B FBK Olimpija Ljubljana (SLO) TVZ Wikings Zell am See  (AUT) 0:3
26 Group B 11:00 Stadthalle B Nujas.lv (LV) Vysočany Waltzers (CZE) 4:1
28 Group B 11:40 Stadthalle B Puuhapussi (FIN) Blue Danube River Chiefs (AUT) 13:0
30 Group B 12:20 Stadthalle B Hungary U19 Men (HUN) Nujas.lv (LV) 1:0
32 Group B 13:00 Stadthalle B FBK Olimpija Ljubljana A (SLO) Vysočany Waltzers (CZE) 3:2
34 Group B 13:40 Stadthalle B Puuhapussi (FIN) Fortitudo Gossau Floorball (SUI) 3:1
36 Group B 14:20 Stadthalle B Blue Danube River Chiefs (AUT) FBK Olimpija Ljubljana A (SLO) 1:8
38 Group A 15:00 Stadthalle B TVZ Wikings Zell am See (AUT) Itävalta Finland (FIN) 2:2
40 Group A 15:40 Stadthalle B Wiener FV (AUT) UHC Ranger Grabs-Werdenberg (SUI) 5:1
42 Group A 16:20 Stadthalle B FBK Olimpija Ljubljana B (SLO) FBC Eagles Brno (CZE) 1:4
44 Group A 17:00 Stadthalle B Wikinger München (GER) Itävalta Finland (FIN) 12:2
46 Group F 17:40 Stadthalle B Wiener FV  (AUT) FBK Olimpija Ljubljana (SLO) 3:2
48 Group A 18:20 Stadthalle B TVZ Wikings Zell am See (AUT) Wiener FV (AUT) 2:0
ID Group Time Venue Home Team Away Team Results
21 Group A 09:00 Tellgasse FBK Olimpija Ljubljana B (SLO) TVZ Wikings Zell am See (AUT) 0:4
23 Group A 09:40 Tellgasse UHC Ranger Grabs-Werdenberg (SUI) Wikinger München (GER) 5:2
25 Group A 10:20 Tellgasse FBC Eagles Brno (CZE) Itävalta Finland (FIN) 4:3
27 Group A 11:00 Tellgasse Wiener FV (AUT) FBK Olimpija Ljubljana B (SLO) 6:0
29 Group A 11:40 Tellgasse TVZ Wikings Zell am See (AUT) FBC Eagles Brno (CZE) 1:1
31 Group A 12:20 Tellgasse UHC Ranger Grabs-Werdenberg (SUI) Itävalta Finland (FIN) 4:3
33 Group A 13:00 Tellgasse Wiener FV (AUT) Wikinger München (GER) 6:3
35 Group A 13:40 Tellgasse FBK Olimpija Ljubljana B (SLO) UHC Ranger Grabs-Werdenberg (SUI) 0:2
37 Group F 14:20 Tellgasse TVZ Wikings Zell am See  (AUT) Wiener FV  (AUT) 1:0
39 Group B 15:00 Tellgasse Hungary U19 Men (HUN) Vysočany Waltzers (CZE) 1:2
41 Group B 15:40 Tellgasse Puuhapussi (FIN) FBK Olimpija Ljubljana A (SLO) 1:0
43 Group B 16:20 Tellgasse Blue Danube River Chiefs (AUT) Nujas.lv (LV) 1:11
45 Group B 17:00 Tellgasse Fortitudo Gossau Floorball (SUI) Vysočany Waltzers (CZE) 3:1
47 Group B 17:40 Tellgasse Hungary U19 Men (HUN) Puuhapussi (FIN) 0:3
49 Group B 18:20 Tellgasse Nujas.lv (LV) FBK Olimpija Ljubljana A (SLO) 7:3
Sunday
ID Group Time Venue Home Team Away Team Results
51 Semifinal Men 09:00 Stadthalle B TVZ Wikings Zell am See (AUT) Nuja.lv (LV) 1:7
52 Semifinal Men 10:00 Stadthalle B Puuhapussi (FIN) Wiener FV (AUT) 7:2
53 Men 3rd place 11:00 Stadthalle B TVZ Wikings Zell am See (AUT) Wiener FV (AUT) 5:2
54 Final Woman 12:00 Stadthalle B TVZ Wikings Zell am See (AUT) Wiener FV (AUT) 3:2
55 Final Men 13:00 Stadthalle B Nuja.lv (LV) Puuhapussi (FIN) 2:5